שאלות נפוצות

מהי קוסמטיקה רפואית?

קוסמטיקה רפואית (או קוסמטיקה פרא-רפואית) הוא תחום העוסק בטיפול בבעיות עור ספציפיות כגון סימני גיל, אקנה ועוד'. הטיפול מתבצע על ידי שימוש בחומרים פעילים בריכוזים גבוהים על מנת לשפר לשנות ולתקן את העור. חומרים אלה הוכחו מדעית כמשפרי מראה עור, ו"הושאלו" מעולם רפואת העור לטובת צרכים קוסמטיים.

למי מיועדים תכשירי הקוסמטיקה הרפואית?

תכשירי הקוסמטיקה הרפואיים מתאימים לנשים ולגברים המעוניינים לשפר משמעותית ובזמן קצר את מראה עורם, וכן טיפול בסימני הגיל ,כתמים, קמטוטים, מיצוק ושינוי מירקם העור, או בבעיות ספציפיות אחרות כגון אקנה. רק לאחר אבחון מקצועי ניתן להתחיל בטיפול.

מה ההבדל בין תכשירי הקוסמטיקה הרפואיים למוצרי טיפוח רגילים?

מוצרי הטיפוח בקוסמטיקה מכילים חומרים פעילים מסוימים בריכוזים נמוכים, לכן הם אינם בעלי יכולת לחולל שינוי משמעותי.תפקידם מסתכם בשימור או בשיפור קל של המצב הקיים.

פיתוח מוצרים אלה שם דגש על חווית המשתמש, תחושת הפינוק שלו, ריחות נעימים ועוד.

תכשירי הקוסמטיקה הרפואית הינם תכשירים מתקדמים במנגנון הפעולה שלהם, בשל סוג החומרים הפעילים אותם הם מכילים בריכוזים גבוהים. הם פותחו במטרה לבצע שינוי ממשי ונראה לעין בבעיות עור ספציפיות, בזמן קצר יחסית. הקוסמטיקה הרפואית מתבלטת במגוון רחב של מוצרי אנטיאייג'ינג לשיפור שינוי ותיקון סימני הגיל.

מהם תכשירי קוסמטיקה רפואית לשימוש ביתי ?

מוצרי הקוסמטיקה הרפואיים הקיימים בשוק לשימוש ביתי, נמכרים בדיוק כמו תכשירי הטיפוח המוכרים לנו כגון: תכשירי ניקוי, סבונים, מי פנים, קרמים שונים ליום וללילה. הם יכולים להגיע בצורת נוזל, קרם, או אבקה. הם נבדלים בכך שהם מכילים חומרים פעילים בריכוזים גבוהים.

למה תכשירי קוסמטיקה רפואיים לא נמכרים בחנויות וברשתות השונות?

מוצרי קוסמטיקה רפואיים אינם נמכרים בחנויות לציבור הרחב, מפני שהם מכילים חומרים פעילים בריכוזים גבוהים. שימוש לא נכון במוצרים אלה עלול לגרום נזק.
שימוש בתכשירי קוסמטיקה רפואיים דורש אבחון, הדרכה, ליווי ואחריות של המטפל.

 

היכן ניתן להשיג תכשירי קוסמטיקה רפואיים?

מוצרי הקוסמטיקה הרפואיים נמכרים על ידי קוסמטיקאיות רפואיות שעברו הכשרה על ידי החברות היצרניות והוסמכו למכור את התכשירים.

 

האם השימוש בתכשירי קוסמטיקה רפואיים מסוכן?

שימוש בתכשירי קוסמטיקה רפואיים דורש אבחון מדויק של סוג העור, תוך הכרות עם אורח חייו של המטופל ועם מצב בריאותו הכללי. הדרכה ברורה על אופן השימוש בתכשירים, והליווי במהלך השימוש הכרחיים להצלחת הטיפול. שימוש לא מבוקר בתכשירים יפגום בתוצאות הטיפול, ואף עלול לגרום נזק.